Xylem wypuszcza pompę wielostopniową serii e-MP

Inteligentna, modułowa konstrukcja poprawia sprawność, wydajność i usprawnia konserwację

Światowy lider w dziedzinie technologii wody Xylem Inc. wprowadza serię Lowara e-MP, linię wysokosprawnych i wydajnych wielostopniowych pomp o przekroju pierścienia, które oferują zaawansowane rozwiązania do różnorodnych zastosowań w segmentach usług przemysłowych, użyteczności publicznych, usług rolniczych i budowlanych.

Pompy serii e-MP zawierają stuletnie doświadczenie w projektowaniu i konfigurowaniu odlewanych pomp wielostopniowych marki Lowara firmy Xylem. Zaawansowana hydraulika pomp serii e-MP jest optymalizowana dzięki zastosowaniu komputerowej analizy dynamiki płynów, która poprawia sprawność zmniejszając koszty cyklu życia i zapotrzebowanie na energię, a wartości MEI są znacznie powyżej międzynarodowych norm ANSI/HI.

Giorgio Sabbatini, Market Segment Manager, Industry & Agriculture, AWS EMEA i dyrektor Global Commercial Building Services Business Unit w Xylem powiedział: „Klienci w całej branży poszukują kompleksowych rozwiązań pompowych, które zmniejszają zużycie energii i poprawią sprawność. Inteligentne rozwiązania projektowe i materiały, z których są wykonane pompy serii e-MP zwiększają wydajność i wydłużają żywotność pompy, co pozwala na łatwy montaż i obsługę, dzięki czemu idealnie nadaje się ona do niemal każdego zastosowania pod wysokim ciśnieniem”.

Wytrzymałe i wydajne
e-MP oferuje imponujący zakres przepływów, do 850 metrów sześciennych na godzinę i kieruje do 950 metrów w konfiguracji poziomej i pionowej. Pompuje płyny w temperaturach od minus 25 stopni Celsjusza do 180 stopni Celsjusza.

Sabbatini dodał: „Pompy serii E-MP są wytrzymałe i wydajne, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej skuteczności i efektywności systemu, opracowane technicznie i zaprojektowane specjalnie w odpowiedzi na potrzeby rynku i klientów”.

Inne cechy pomp serii e-MP:

Nowo przeprojektowany pierwszego stopnia wirnik zdolny do pracy przy bardzo wysokich zdolnościach zasysania w celu spełnienia rygorystycznych wymagań w zastosowaniach wody gorącej i kondensatu.

Zastosowano komputerową analizę dynamiki płynów do nowych U-kanałów, które tworzą idealny przepływ pompowanego płynu w całej pompie, poprawiając sprawność.

Wbudowane zabezpieczenia, takie jak duża samooczyszcząca komora uszczelnienia do zanieczyszczonych płynów, skracają czasy przestojów i koszty operacyjne; modułowa konstrukcja ułatwia montaż i konserwację.

Zgodność z inteligentnych elementami sterowania, takimi jak 5. generacji HYDROVAR firmy Xylem, zapewniający dodatkowe monitorowanie. Opcjonalne interfejsy czujników w pompach serii e-MP można podłączać do inteligentnej instalacji monitorowania i układu diagnostycznego co wspomaga planowanie i skraca okresy przestojów konserwacyjnych, przynosząc oszczędności.

Łatwe w użyciu narzędzia doboru
Pompa serii e-MP jest dostępna w różnych rozmiarach, modelach i materiałach, co pozwala na konfigurowanie jej zgodnie z wymaganiami systemów. Firma Xylem ma szeroką gamę narzędzi do wymiarowania zgodnego z systemami, w tym internetowe narzędzie doboru Xylect, dzięki któremu użytkownicy mogą tworzyć scenariusze hydrauliczne do identyfikacji optymalnego rozwiązania dla różnorodnych warunków pompowania.

Przeczytaj więcej o e-MP tutaj