Lowara wyposaża firmę w Izraelu w szybką instalację klimatyzacyjną

Zastosowania: Przemysł lekki
W strefie klimatycznej, w której temperatury dochodzą do 37°C, sprawnie działający system klimatyzacyjny staje się podstawową koniecznością dla zakładów produkcyjnych. Przykładem tego może być firma zajmująca się przetwarzaniem plastiku w Degania Tiberiade, w Izraelu, w której jeszcze do niedawna koszty energetyczne były bardzo wysokie, a proces chłodzenia nieskuteczny.

Impuls innowacji dzięki mniejszym kosztom energetycznym
Hydronics, oficjalna firma inżynieryjna i dystrybucyjna Lowara, we współpracy z Crytec, dostawcą instalacji ze znakiem “bubble slurry ice”, zaprojektowała instalację klimatyzacyjną pod znakiem doskonałej sprawności energetycznej. Instalacja ta produkuje lód w godzinach nocnych, gdy temperatura jest znacznie niższa i koszt energii równa się jednej piątej maksymalnej taryfy. Pompy Lowara w tym przypadku zostały zastosowane do kierowania strumienia wody ze zbiorników zawierających lód do wymienników ciepła dla instalacji klimatyzacyjnej.

Sprawna technologia pompowania ze zmienną prędkością
Instalacja Hydronics używa pompy bliźniaczej „inline” serii FCT o natężeniu przepływu równym 60 m3/h i wysokości pompowania do 30 metrów. Pompa, specjalnie zaprojektowana do zastosowań w ciepłownictwie, posiada zwarty korpus żeliwny z wirnikiem wykonanym z nierdzewnej stali AISI 316L zgrzewanym laserowo, Jest montowana z dwoma urządzeniami sterującymi o zmiennej prędkości Hydrovar®, dzięki którym pompy bliźniacze reagują na dwa czujniki temperatury i kierują strumień zimnej wody ze zbiornika lodu do wymiennika ciepła. Wymiennik przenosi wodę w stałej temperaturze 14° C do wnętrza instalacji klimatyzacyjnej.

Ta pompa Lowara, jako pierwsza w swoim rodzaju sprzedana w Izraelu, pozwala firmie osiągnąć oszczędności, nie tylko dzięki korzystaniu z nocnych taryf energetycznych do produkcji lodu, ale również dzięki wymaganej sprawności energetycznej technologii pompowania, co gwarantuje w pomieszczeniach firmy sprawne schłodzenie ich do wymaganej temperatury.