Również Bagdad wykorzystuje pompy Lowara

Zastosowania: Nawadnianie

Odbudowa Iraku to kwestia międzynarodowa, a pompy Lowara mają w niej swój własny udział. W upalnym mieście, jakim jest Bagdad, gdzie temperatura często dochodzi do 48°C, sprawnie i skutecznie działające instalacje wodne są zagadnieniem pierwszej potrzeby.

Sprawdzona wydajność w ekstremalnych warunkach

Pompy Lowara są znane na całym świecie ze względu na swoją niezawodność i długi czas eksploatacji; nic innego nie spełnia tak doskonale tych wymogów jak gama pomp FH. Włoska firma zajmująca się konstrukcjami ekologicznymi Dmix Srl, zwycięzca przetargu zorganizowanego przez Irackie Ministerstwo Rolnictwa poszukiwała pompy do pracy w temperaturach przekraczających 60°C i w odległych punktach.

Zostało zamówionych 1000 jednostek gamy FH bezpośrednio w Lowara we Włoszech, bazując się na wiedzy o niezawodności i maksymalnej skuteczności pomp FH w każdej sytuacji, co zostało w olbrzymim stopniu potwierdzone w tysiącach przykładowych zastosowań.

Doskonałe rozwiązania w nawadnianiu

Żeliwne elektropompy odśrodkowe jednostopniowe FH są masywne i niezawodne, ich wydajność wynosi ponad 60 m3/h a wysokość pompowania 50 m. Każda z pomp zasilana jest z generatora prądotwórczego Lombardini model 15 LD 500, co powoduje, że jednostka pracuje w całkowitej swobodzie – idealnej dla sieci nawadniających.

Dimitrios Batalogiannis, dyrektor naczelny firmy Dmix Srl powiedział: “Projekt ten doprowadził do współpracy dwóch kompletnie różnych realiów. Wdrożenie jego na rynek iracki stało się swoistym wyzwaniem, którego chcieliśmy się podjąć stawiając na doskonałą jakość produktu Lowara. Realizacja moto-pomp Dmix Srl okazała się prosta i szybka, pozwalając na pracę z pomniejszeniem kosztów i jednocześnie stworzeniem doskonałego produktu.”

Zadowolenie wyrażone przez tego klienta OEM, w pełni świadomego jakości wyrobów Lowara, po raz kolejny dowodzi w jakim stopniu niezawodność i trwałość usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających klientów i użytkowników końcowych.